15 lipca 2022 Udostępnij

5 kolorów do rozważenia przy dekorowaniu biura

Jeśli myślisz o zmianie wystroju swojego biura, teraz jest na to idealny czas!

Kolory mogą stać się nudne z czasem i kiedy patrzysz na ten sam wystrój dzień w dzień, może stać się nieświeży i trochę nudny. Więc, podczas gdy nie powinieneś czuć się skłonny do zmiany schematu kolorów w biurze na regularnej podstawie, zmiana wokół co jakiś czas jest dobrą rzeczą!

Czy wiesz, że kolor, który wybierasz do dekoracji swojego biura ma duży wpływ na pracowników przy ich biurkach? Wybierając starannie swój schemat kolorów i decydując się na paletę, która inspiruje kreatywność i spokój, możesz wykorzystać dodatkową produktywność, a także uniknąć kolorów osłabiających energię, które mają odwrotny efekt.

Sprawdź tę infografikę, która mówi nieco więcej o tym, co jest znane jako "psychologia kolorów".

Źródło - https://visual.ly/community/infographic/home/colors-interior-design

Czy na podstawie tej infografiki możesz automatycznie zidentyfikować kilka pomysłów na nową aranżację biura? Jeśli masz małe biuro, wybór jaśniejszego odcienia jest świetnym sposobem na rozjaśnienie biura i stworzenie poczucia małej przestrzeni - jest to coś, o czym warto pomyśleć!

Aby dać ci kilka krótkich kolorów do przemyślenia, sprawdź te pięć kolorów, które mogą pomóc ci stworzyć superproduktywne i kreatywne środowisko biurowe.

  1. Niebieski - Niebieski jest uspokajającym kolorem, ponieważ automatycznie myślimy o wodzie i błękicie nieba, kiedy go widzimy. Jest również znany jako kolor inspirujący intelekt, jak również komunikację, efektywność, skupienie i logikę. Niebieski jest również znany jako kolor związany z zaufaniem, który jest idealny do budowania pozytywnych relacji roboczych między pracownikami na ich krzesłach biurowych.
  2. Żółty - Idealny dla kreatywnych przestrzeni, żółty jest jasnym i uspokajającym kolorem, który ma powiązania z silnymi emocjami, aczkolwiek spokojnymi, a nie emocjami typu maelstrom! Jest to kolor przyjaźni, nadziei, optymizmu, zaufania i pozytywności. Jeśli w Twojej firmie znajdują się obszary współpracy z dużymi ławkami i miejscami do burzy mózgów, kolor żółty może być świetnym wyborem, który pomoże zainspirować więcej pomysłów i poczucie ogólnej kreatywności.
  3. Zielony - Zielony to kolejny naturalny kolor, który pomaga stworzyć spokojną i kojącą atmosferę. Znany jako kolor równowagi, zielony pomaga przynieść poczucie uziemienia i przywraca spokój w miejscach, które wcześniej mogły być nieco bardziej napięte. Zielony jest również dość niski pod względem odcienia, więc nie będzie zbyt "wyjściowy" ani nie spowoduje bólu głowy.
  4. Fioletowy - Kiedy jest używany z umiarem (kluczowy punkt do zrobienia), fioletowy może być bardzo uspokajający i luksusowy kolor, aby zdecydować się na. Może to być idealne rozwiązanie dla Twojej recepcji lub poczekalni, ponieważ jest to bardzo imponujący wygląd, gdy jest zrobiony w odpowiedni sposób. Jeśli zdecydujesz się udekorować swoje biuro w odcieniach fioletu, pamiętaj, aby wybrać lżejszą opcję lub zmieszać ją z kremem lub bielą, aby zrównoważyć rzeczy. Jednak fioletowy to kolor, który jest często związany z duchowością i kreatywnością.
  5. Pomarańczowy - Ponownie, jeśli chcesz włączyć pomarańczowy do swojego współczesnego wystroju biura, upewnij się, że nie pójdziesz OTT i mieć ukłony do pomarańczowego lub lekki odcień, a nie pełny blok. Pomarańczowy jest kolorem, który jest często lubiany z komfortem i ciepłem, ale to także zabawa kolor więc to jest całkiem inspirujące dla obszarów współpracy zbyt.

Oto pięć modnych i innowacyjnych kolorów, które warto rozważyć przy następnej przebudowie biura. Oczywiście możesz mieszać kolory, tworzyć nowe stylizacje, a nawet zdecydować się na dzieła sztuki tu i tam - to naprawdę wszystko, co pasuje do Twojego biura i Twoich pracowników. Jednak są to kolory, które mają związek z kreatywnością i produktywnością - w końcu o to chodzi w biznesie!

Dobrym pomysłem jest również rozmowa z pracownikami, zanim przystąpisz do gruntownego remontu. Jakie kolory chcieliby zobaczyć? Jaki projekt według nich się sprawdzi? Pytając o zdanie pokazujesz, że interesują Cię ich opinie, a to samo w sobie pomaga podnieść morale.

Daria Cichoń

redakcja pst.org.pl