23 sierpnia 2022 Udostępnij

Chcesz zaoszczędzić pieniądze na projekcie nowego biura?

Myślisz o przeprojektowaniu swojego biura w jakiś sposób, ale jesteś w ścisłym budżecie i martwisz się, że przekroczysz to, na co możesz sobie pozwolić.

Jest to bardzo częste pytanie dla wielu firm.

Projektowanie biura wygląda tak, jakby miało kosztować Ziemię. Jednak dzięki starannemu planowaniu i podejmowaniu decyzji można uniknąć ogromnych wydatków i utrzymać koszty na niskim poziomie.

Jest bardzo prawdopodobne, że nie wszystko musi się zmienić. Może być tak, że po prostu potrzebujesz nowych mebli biurowych, może twoja przestrzeń po prostu potrzebuje liźnięcia farby, a może po prostu trzeba przenieść rzeczy wokół. Niekoniecznie trzeba iść zmieniając całą przestrzeń i tworząc zupełnie nowy. Jednak nawet jeśli potrzebujesz dokonać szeroko zakrojonych zmian, nie musi to oznaczać, że będzie cię to kosztować małą fortunę.

Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie gotówki na nowym projekcie biura.

Nie czuj, że zawsze musisz podążać za trendami w projektowaniu

Nie musisz podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu biura, możesz iść do przodu i stworzyć swój własny trend, taki, który pasuje do Twoich pracowników aż do ziemi. Ciągłe podążanie za najnowszymi trendami oznacza, że wydasz więcej pieniędzy - to, co widzisz w błyszczących magazynach o projektowaniu, jest zazwyczaj wynikiem ogromnego budżetu. Możesz stworzyć swoją własną wersję doskonałości bez tego.

Spójrz w kierunku sprzętu regenerowanego

Jeśli musisz kupić nowy sprzęt do swojej przestrzeni, co powiesz na wybór sprzętu regenerowanego zamiast fabrycznie nowego? Te rodzaje sprzętu, np. drukarki lub jednostki klimatyzacyjne, są często o połowę tańsze od tych, które są całkowicie nowe, i zwykle pochodzą z tego samego, lub przynajmniej dobrej jakości, gwarancji. To może zaoszczędzić Ci ogromną ilość gotówki.

Sprawdź, co naprawdę musisz zmienić

Słowo "redesign" nie oznacza, że musisz zmienić wszystko. Prawdopodobnie istnieją elementy Twojego biura, które działają doskonale i które wyglądają świetnie. W takim przypadku nie musisz wprowadzać w nich zmian. Spójrz na to, co nie działa lub co można poprawić i skup się na tych przestrzeniach zamiast tego.

Zrób zakupy, aby znaleźć to, czego potrzebujesz

Rozumie się samo przez się, że powinieneś rozejrzeć się za swoimi nowymi meblami biurowymi, w tym za wszelkimi nowoczesnymi stołami biurowymi, których potrzebujesz lub nowymi krzesłami biurowymi. Jeśli chodzi o dekorowanie, nie zakładaj, że musisz zapłacić za najdroższą farbę tylko dlatego, że mówi, że trwa dłużej, zrób kilka badań i zapytać niektórych dekoratorów, co myślą, że trzeba. Również, gdy płacisz wykonawców do pracy, nie bój się targować cenę w dół trochę - jeśli nie zapytać, nie dostać.

Starannie zaplanuj wszystko

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest uważanie na to, co musisz zrobić i jak zamierzasz to zrobić. Skoki w oznacza, że jesteś bardziej prawdopodobne, aby skończyć się na problemy, a zatem o wydanie więcej gotówki, aby go naprawić. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli przechodzisz przez całkowity remont biura.

Jest to również dobry pomysł, aby usiąść z pracownikami i porozmawiać o tym, co naprawdę trzeba zrobić. Może mają spostrzeżenia, które wymagają poprawy, a ty całkowicie przeoczyłeś tę stronę rzeczy. Pamiętaj, że Twoi pracownicy to osoby siedzące na co dzień na swoich designerskich krzesłach biurowych, więc to oni znają to biuro na wylot! Bądź świadomy sugestii, które dają ci, słuchać ich i działać na nich. Ma to również bardzo przyjemny efekt uboczny w postaci poprawy morale w biurze, ponieważ twoi pracownicy czują się docenieni.

Będąc ostrożnym z tym, co robisz, jak to robisz i biorąc czas na planowanie, możesz zaoszczędzić gotówkę na przeprojektowanie biura i mieć iskrzące współczesne biuro, na które zasługują twoi pracownicy.

Daria Cichoń

redakcja pst.org.pl