21 lipca 2022 Udostępnij

Siła pewności siebie

Czy uważasz się za osobę pewną siebie?

Większość z nas mogłaby popracować nad swoim poziomem pewności siebie, ale jak oceniasz siebie w tym momencie?

Niektórzy ludzie mają zbyt dużo pewności siebie, to na pewno, ale jeśli jesteś kimś, kto czuje, że są w środku skali, tj. wiesz, kim jesteś, ale czasami chwieje się trochę, to jest to dobry pomysł, aby spróbować i ugruntować swoją pewność siebie i złapać nieskończone korzyści w wyniku.

Widzisz, kiedy jesteś pewny siebie, jesteś szczęśliwszy i jesteś zdrowszy. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby szukać nowych możliwości i iść na nich. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby rzeczywiście ustawić cele i osiągnąć je. Masz większe szanse na silne i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Bycie pewnym siebie, pod warunkiem, że nie popada w arogancję, nie ma żadnych wad.

Pewność siebie w miejscu pracy to coś, co z pewnością zaprowadzi Cię daleko. Mając pewność, że potrafisz wykonać swoją pracę przy biurku, z większym prawdopodobieństwem unikniesz popełnienia nietypowych błędów, zrobisz wrażenie, a kiedy zasiądziesz przy stołach w sali konferencyjnej, wpadniesz na nowe i kreatywne pomysły. Oczywiście, jest to również o wiele szczęśliwszy sposób wykorzystania godzin spędzonych przy biurku.

Aby dać ci pomysł na to, nad czym możesz potrzebować popracować, sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, jak stać się bardziej pewnym siebie w ogóle.

Źródło - https://www.scoopnest.com/user/2morrowknight/578275669236277248-how-to-build-self-confidence-infographic-inspiration-linkedin-rt-lexiehseabron

Wiara w siebie jest pierwszym krokiem, a to oznacza również, że staraj się być bardziej pozytywny. Pozytywność i pewność siebie działają ręka w rękę. Kiedy jesteś pozytywny, zauważysz, że twoja pewność siebie wzrasta. Kiedy jesteś pewny siebie, o wiele łatwiej będzie Ci myśleć w pozytywny sposób.

Kiedy jesteś pewny siebie i pozytywny, łatwiej poradzisz sobie ze stresem, zarówno w domu, jak i w pracy.

Główne cechy osoby pewnej siebie

Wiemy, że pewność siebie jest potężna. Wiemy, że może pomóc w osiągnięciu szczęśliwszego życia i może otworzyć drzwi, które w przeciwnym razie pozostałyby zamknięte, ale jak wygląda osoba pewna siebie?

  • Ma w sobie pewien spokój - osoba pewna siebie chodzi z poczuciem pewności siebie
  • Nawiązuje kontakt wzrokowy podczas rozmowy z drugą osobą - odwracanie wzroku i odmawianie nawiązania kontaktu wzrokowego jest cechą kogoś, komu brakuje pewności siebie lub kogoś, kto kłamie
  • Wiedzą kim są i pozostają temu wierni - Pewna siebie osoba rozumie siebie i nie poświęca swoich osobistych przekonań dla innej osoby. Są silne i dostojne
  • Dbają o to, jak wyglądają, ale nie w punkcie próżności - Pewna siebie osoba dba o to, jak wygląda, ale ubiera się tylko dla siebie
  • Utrzymują równą głowę i podejmują silne i stanowcze decyzje - Osoba pewna siebie jest w stanie poradzić sobie ze stresem, zachowując silną i równą głowę, gdy wszystko wokół niej może zwariować
  • Nie mają problemów ze wstawianiem się za inną osobą - Jeśli widzą, że ktoś jest traktowany w niesprawiedliwy sposób, pewna siebie osoba wstawi się za nim i pomoże mu przezwyciężyć problem
  • Starają się robić właściwe rzeczy tak często, jak to możliwe - Oczywiście, nie oznacza to, że pewni siebie ludzie nigdy się nie mylą, ale mają zamiar zrobić właściwą rzecz co najmniej.

Jak wiele z tych cech możesz szczerze powiedzieć, że masz? Prawdopodobnie masz kilka, ale może jest też kilka, nad którymi musisz popracować. To dobrze, ciągle się rozwijamy i uczymy, a to oznacza, że możesz nadal rozwijać się jako osoba również.

Skupiając się na pewności siebie, zobaczysz ogromną zmianę w swoim życiu, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. To zmiana, która zwiększy Twoje zdrowie i samopoczucie, a także wpłynie korzystnie na relacje w Twoim życiu.

Daria Cichoń

redakcja pst.org.pl