25 maja 2022 Udostępnij

Zalety i wady krzesła biurowego z podwójnym oparciem

Na rynku zawsze pojawiają się nowe krzesła biurowe, więc nie ma wątpliwości, że teraz powinniśmy mówić o nowym! Ta konkretna opcja nie jest aż tak "odjechana", a jest naprawdę nowoczesnym rozwinięciem starego tematu. Mowa oczywiście o krześle biurowym z podwójnym oparciem.

Ten typ krzesła jest zwykłym typem fajnego siedzenia biurowego, ale zamiast jednego oparcia ma dwa, które siedzą obok siebie, zapewniając dodatkową ochronę dla pleców i dodatkową wyściółkę.

Tego typu krzesła są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć nacisk wywierany na kręgosłup podczas długotrwałego siedzenia przy biurku. Oczywiście wszyscy wiemy o zagrożeniach związanych ze zbyt długim siedzeniem - czy wiesz, że krzesło może spowodować rwę kulszową? To prawda!

Dlatego wybór odpowiedniego krzesła jest niezwykle ważny.

Wiemy więc, że krzesła biurowe z podwójnym oparciem są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wsparcie, ale co z minusami? Wszystko ma swoje wady.
W tym przypadku są to przestrzeń i koszty.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni biurowej, może być trudno pomieścić ciężkie krzesła z podwójnym oparciem dla wszystkich, a koszt może być dość wysoki, zwłaszcza w małych firmach.

Co sądzisz o krzesłach z podwójnym oparciem?

Daria Cichoń

redakcja pst.org.pl