8 sierpnia 2022 Udostępnij

Jak pozytywne nastawienie psychiczne pomaga pokonać stres?

Czy regularnie czujesz się zestresowany?

To może być w domu, w swoim zwykłym życiu lub podczas gdy ty siedzisz przy biurku projektanta.

Stres jest czymś, co wszyscy musimy spróbować i wykopać z naszego życia jak najwięcej, jak życie podyktowane przez stres i uczucia negatywności nie jest szczęśliwe życie lub szczęśliwe doświadczenie być w środku.

Uczenie się, jak stać się bardziej pozytywnym jest świetnym punktem wyjścia, a przyjęcie pozytywnego nastawienia psychicznego pozwoli ci pokonać wiele wyzwań w twoim życiu. Oczywiście, nie jest łatwo po prostu przerzucić przełącznik i przejść z negatywnego do pozytywnego, i to wymaga czasu i wysiłku, aby osiągnąć ten punkt.

Sprawdź to wideo, które pomaga ci pracować w kierunku tego celu, z szeregiem pozytywnych afirmacji do wypróbowania.

Istnieje wiele sytuacji, które mogą wywołać stres. Ja może być ciągłym uczuciem nad mieć zbyt dużo praca i nie dosyć czas, okresem zmiana w miejscu pracy który powoduje ciebie czuć niepokoić i niezdolny podołać, lub ja może być coś który iść dalej w domu który rozlewa się w innych aspektach twój życie.

W jaki sposób bycie bardziej pozytywnym może pomóc Ci poradzić sobie z tym wszystkim?

W pozytywności tkwi siła.

Kiedy jesteś negatywnie nastawiony, pozwalasz, by samouszkadzające myśli przejęły kontrolę nad twoim umysłem. W rezultacie nieustannie ściągasz siebie w dół, patrzysz na ciemną stronę życia i pozwalasz, by niepotrzebne opinie i myśli stały się twoim sposobem myślenia. Oznacza to, że kiedy trudne sytuacje przychodzą na twój sposób i powodują, że czujesz stres, zamierzasz się im poddać i stać się bardziej zestresowanym i w dół w wyniku.

Jednak, gdy nauczysz się, jak stać się bardziej pozytywnym, jesteś silniejszy w swoim własnym umyśle. Patrzysz na jasną stronę najpierw, zamiast negatywnej strony, i masz narzędzia i perspektywę, aby być w stanie poradzić sobie ze stresem w zdrowszy i bardziej produktywny sposób. Jeśli jest to na twoim krześle biurowym, znajdziesz sposoby radzenia sobie z trudnym terminem lub obciążeniem pracą, a jeśli jest to w domu, znajdziesz przydatne opcje, które pomogą ci radzić sobie z sytuacjami, które powodują, że czujesz się trochę niezrównoważony w jakiś sposób.

Z oczywiście, to nie znaczy, że posiadanie pozytywnego nastawienia psychicznego ma zamiar wykopać stres z twojego życia na zawsze i nigdy nie będziesz miał dołującego dnia. To jest normalne, aby czuć się w ten sposób od czasu do czasu, ale słowo kluczowe w tym zdaniu jest związane z częstotliwością - okazjonalnie.

Ty znajdujesz je łatwy radzić sobie z sytuacjami ponieważ twój pozytywna perspektywa i ty no automatycznie nawracać do jaźni deprecjonowanie lub krzywdzących myśli pierwszy i foremny. Jakiekolwiek zaklęcia bycia trochę w dół nie będzie trwać tak długo i będziesz mieć siłę psychiczną, aby być w stanie wyciągnąć siebie w górę Zanim negatywność pociągnie cię dalej w dół.

Nauka jak stać się bardziej pozytywnym wymaga małych kroków. Nie stanie się to z dnia na dzień i nie poczujesz większych zmian w ciągu dnia lub dwóch. Jednak ten stopniowy proces pokaże Ci wyniki w sposób powolny i stały. Musisz trzymać się go i mieć wiarę, że to będzie działać. Gdy to zrobisz, przekonasz się, że po pewnym czasie twoje domyślne ustawienie nie jest zawsze negatywne i jesteś w stanie rzucić wyzwanie tym myślom i stać się bardziej pozytywnym w ogóle.

To trudne, ponieważ jako ludzie naszym pierwszym ustawieniem jest negatywność. Zostało ono zaprojektowane, aby zapewnić nam bezpieczeństwo i pozwolić nam być sceptycznym, abyśmy mogli przetrwać sytuacje. Problem w tym, że nie musimy przeżywać tych samych sytuacji, które były w pobliżu, kiedy ten rodzaj procesu "walcz lub uciekaj" został opracowany. Tak więc, negatywne pierwsze ustawienie nie jest wymagane; Zamiast tego, Musimy stać się bardziej optymistyczni i pozytywni, aby przetrwać dzisiejsze zmagania, próby i trudności, czy to przy biurku w biurze zarządu, czy w życiu osobistym.

Michał Lelek

redakcja pst.org.pl