4 maja 2016 Udostępnij

Rzecz o notesach samoprzylepnych

karteczki samoprzylepnePewnie każdy z nas zadaje sobie sprawę z tego czym jest bloczek kartek samoprzylepnych. Najczęściej mamy w takim bloczku 100 karteczek, które mają formę kwadratu a ich górna część będzie pokryta klejem. Dzięki temu będzie można je wielokrotnie odklejać i przyklejać bez zostawiania śladu czy niszczenia powierzchni takiej karteczki.

Można na niej coś napisać i spokojnie nakleić tam gdzie będzie nam się to podobało. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam sprawnie zarządzać naszymi notatkami. Tego typu bloczki pojawiły się w roku 1980 i obecnie ciągle się je rozwija. Mamy w tym momencie wiele różnych rozmiarów i kolorów takich właśnie bloczków.

Tradycyjne rozmiary to: - 38 x 51 mm - 51 x 76 mm - 76 x 76 mm - 76 x 127 mm - 76 x 102 mm Proponowane nam obecnie rozwiązania to bloczki gładkie, kartkowane, liniowane. Nie ma jednego kanonu i wiele będzie zależeć od producenta, który będzie mógł zmieniać ich rozmiar.

Firma 3M oprócz posti-it w żółtym kolorze ma także kilka innych propozycji:

kolorowe karteczki samoprzylepne- zestawy bloczków po 100 kartek w różnych kolorach oraz o różnych rozmiarach

- kostki 76 x 76 mm cukierkowe i akwarelowe

- minikostki cytrynowe i różowe w rozmiarze 51x51 mm

- kolorowe bloczki truskawkowe, jaskrawe, niebieskie czy morskie

- bloczki XL w linie oraz gładkie 98 na 98 mm

- bloczki w kształcie strzałek, chmurek, kwiatków czy serc

- ekologiczne bloczki

- bloczki z gotowymi napisami.

bloczek post itPraktycznie każdy producent takich karteczek stara się obecnie swoją ofertę rozwijać i ciągle wprowadza coś nowego poza kolorem żółtym ulepszając swoją ofertę. Post-it Super Sticky Ciekawym rozwiązaniem są nowe bloczki Post-it Super Sticky. To rozwiązanie, w którym ma być wykorzystywana wyjątkowa struktura kleju, która sprawi, że tego typu bloczki będą się dobrze trzymały na jakieś trudnej powierzchni. Takie bloczki powinny więc przykleić bez problemu do winylu, wyrobów ze skóry, plastiku czy drewna, co sprawi że staną się one dużo bardziej praktyczne i będzie można je lepiej wykorzystać w codziennym życiu.

Natalia Bizoń

redakcja pst.org.pl