13 kwietnia 2022 Udostępnij

Dobre i złe strony przechowywania danych w Internecie

O ile nie żyjesz pod kamieniem bez technologii, wiesz, że przechowywanie danych online stało się już oficjalnie "czymś". Nie musimy już przechowywać niekończących się kartek papieru dłużej, niż jesteśmy pewni, i nie musimy się martwić o zgubienie pamięci USB, ponieważ zamiast tego mamy coś, co nazywa się chmurą.

Tak, teraz przechowujemy nasze dane w niebie. Nie dosłownie, oczywiście, ale w przenośni.

Jeśli nadal nie rozumiesz, czym jest przechowywanie danych w chmurze, obejrzyj ten film.

Po obejrzeniu tego filmu powinieneś już lepiej rozumieć, czym jest pamięć masowa w chmurze jako jeden z głównych nowoczesnych systemów biurowych, a nawet jeśli już z niej korzystałeś, być może nauczyłeś się czegoś nowego. Dostępnych jest wiele różnych typów pamięci masowej w chmurze, ale najważniejsze jest to, że ten rodzaj pamięci masowej jest bardzo przydatny dla firm.

Po pierwsze, można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Jako menedżerowi może się zdarzyć, że odpoczywając w domu, nagle zapomnisz o czymś, a jesteś daleko od biurka projektanta. Możesz uzyskać dostęp do potrzebnych plików z domu i rozwiązać problem, nie czekając do poniedziałku rano. Możesz też mieć pewność, że informacje przechowywane w chmurze są bezpieczne, o ile wybierzesz odpowiedni rodzaj pamięci masowej.

Wady?
Nic nie jest niezwyciężone, a to oznacza, że Internet jest tak samo podatny na naruszenia bezpieczeństwa, jak ręczny system oparty na dokumentach papierowych.

Oczywiście, nie możemy całkowicie wyeliminować ryzyka, możemy jedynie nim zarządzać. W takim razie poniżej przedstawiamy najważniejsze "za" i "przeciw" korzystania z pamięci masowej online w firmie lub w domowym biurze.

The DO's pamięci masowej online

  • Zapoznaj się zróżnymi typami - Istnieje więcej niż jeden rodzaj pamięci masowej w chmurze i ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla siebie
  • Wybierz odpowiedni rozmiar pojemności. Większość opcji pamięci masowej w chmurze zapewnia pewną ilość miejsca za darmo, a następnie trzeba ją rozszerzyć. W takim przypadku zaoszczędzisz pieniądze, kupując tylko plan, który jest wystarczający dla Twoich potrzeb.
  • Wykorzystaj możliwości sali konferencyjnej Dysponując pamięcią masową w chmurze, można łatwo korzystać ze stołu konferencyjnego z zasilaniem i podłączać komputery, aby uzyskać dostęp do plików w trakcie spotkań. Postaw na technologię i wkrocz w 2019 rok!
  • Utwórz kopię zapasowąwszystkiego. W większości magazynów w chmurze kopie zapasowe są tworzone automatycznie, ale przed wyjściem sprawdź, czy nie trzeba zrobić czegoś ręcznie!

The NIEBEZPIECZEŃSTWO pamięci masowej online

  • Skorzystaj zpierwszego wyboru - Ponownie, pamiętaj o tym, aby się rozejrzeć. Niektóre rodzaje pamięci masowej mają funkcje, które będą lepiej pasować do Twojej firmy niż inne.
  • Dać dostęp wszystkim - Upewnij się, że tylko ci, którzy go potrzebują, mają dostęp do wymaganych haseł.
  • Zapominanie o regularnej zmianie has eł - Mówiąc o hasłach, należy je regularnie zmieniać ze względów bezpieczeństwa.
  • Pozostawianie otwartych plików bez nadzoru - Nie należy otwierać poufnych informacji na komputerze, za pośrednictwem pamięci masowej w chmurze, a następnie odchodzić od biurka. Należy zamknąć wszystko, mając pewność, że jest przechowywane w chmurze.

Jak widać, przechowywanie danych online jest łatwe w użyciu i obowiązują te same zasady przechowywania danych w nowoczesnym biurze - w kwestii bezpieczeństwa liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Jeśli chodzi o planowanie przestrzeni biurowej, przechowywanie danych w chmurze jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ całkowicie eliminuje potrzebę stosowania dużych szaf na dokumenty, które zajmują miejsce w biurze. Oznacza to, że masz więcej miejsca na ultranowoczesne biurko, które masz na oku!


Michał Lelek

redakcja pst.org.pl